Lotul Academiei Forţelor Terestre „Nicolae Bălcescu” a participat, în perioada 09-11 noiembrie, în garnizoana Cluj-...

Publicat pe 12.11.2018 13:09

Lotul Academiei Forţelor Terestre „Nicolae Bălcescu” a participat, în perioada 09-11 noiembrie, în garnizoana Cluj-Napoca, la etapa finală pe Ministerul Apărării Naţionale a Campionatului Militar de Taekwondo pentru instituţii militare de învăţământ.
    În urma desfăşurării competiţiei, membrii echipei noastre au obţinut următoarele rezultate la individual:
    - locul I: sd.cap. Raisa Marin (categoria 53-57 de kg), sd.mm. Elena Rusu (categoria 62-70 de kg), sd. Gabriel Puşcaşu (categoria 63-68 kg) şi sd.sg. Nicolas Schnel (categoria 74-80 de kg).
    - locul II: sd. Amalia Ifrosă (categoria 57-62 de kg).
    - locul III: sd.cap. Tudor Ilade (categoria 68-74 de kg) şi sd. Paul Cismaş (categoria 80-87 de kg).
    În clasamentul pe echipe atât băieţii cât şi fetele s-au clasat pe locul II, iar la clasamentul general lotul AFT a obţinut tot locul II.
    De asemenea, în cadrul aceleiaşi festivităţi a fost premiată instituţia cu cele mai bune rezultate obţinute în cadrul Competiţiilor aplicativ-militare şi sportive pe instituţii militare de învăţământ, în anul 2017, AFT clasându-se pe locul I.